Instalacje elektryczne Wrocław – montaż, wymiana, modernizacja, serwis, konserwacja

Instalacja elektryczna to niezbędny element każdego domu, gospodarstwa, firmy lub instytucji. Jej sprawne działanie gwarantuje długą żywotność sprzętu AGD i RTV, a odpowiednio wykonany projekt może przyczynić się do sprawnego funkcjonowania budynku i znajdującym się w nim sprzętów przez długie lata.

Profesjonalna firma elektryczna Wrocław

Jesteśmy wrocławską firmą elektryczną z doświadczeniem w zakresie projektowania, montażu oraz serwisowania instalacji elektrycznych. Specjalizujemy się w modernizowaniu i konserwowaniu instalacji elektrycznych starego typu i nowego typu. Mamy również wiele lat doświadczenia w projektowaniu instalacji nowoczesnych, z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań i materiałów.

Montaż instalacji elektrycznej w domu i firmie

Montaż instalacji elektrycznej w domu i w każdym innym budynku to skomplikowane zadanie. Co dobrze wiedzieć na ten temat?

  • Niezmiernie ważne jest przemyślane rozmieszczenie włączników światła, gniazdek, punktów oświetleniowych ‒ warto mieć na uwadze fakt, że przewody zostaną pokryte tynkiem oraz innymi warstwami i dostęp do nich będzie bardzo trudny.
  • Punkty elektryczne łączone są za pomocą przewodów wychodzących jako pełne obwody ze skrzynki rozdzielczej.
  • Istotne jest, aby przewody nie były rozmieszczone w chaotyczny sposób, ale ułożone pionowo lub poziomo ‒ nigdy pod skosem, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko przebicia przewodu, na przykład podczas przybijania obrazów.
  • Często wykorzystywanym rozwiązaniem jest układanie przewodów elektrycznych od gniazda do gniazda i tworzenie tak zwanego układu pierścieniowego.
  • Przewody łączą się w puszkach instalacyjnych ‒ puszek nie pokrywa się tynkiem, dzięki czemu na wypadek awarii można bez problemu je znaleźć.

Modernizacja instalacji elektrycznej

Osoby myślące o modernizacji instalacji elektrycznej do wyboru mają dwie opcje. Pierwsza to wymiana gniazdek i łączników oświetleniowych, druga, bardziej czasochłonna i trudniejsza, to wymiana przewodów. Niestety w przypadku starych, kilkudziesięcioletnich instalacji wymiana ukrytych elementów instalacji jest niezbędna ‒ związane jest to z kuciem ścian i umieszczeniem w nich nowych przewodów.

montaż instalacji elektrycznej

Instalacja elektryczna w mieszkaniu – wymiana, montaż – koszt wykonania

Z jakimi kosztami należy liczyć się w przypadku montażu instalacji elektrycznej? Oczywiście na wysokość ostatecznej ceny wpływają różne czynniki, znaczenie mają liczba gniazd elektrycznych, punktów oświetleniowych, włączników światła, ceny materiałów, jak również doświadczenie i renoma fachowców.