Przegląd instalacji elektrycznej

Przegląd instalacji elektrycznej w praktyce.

Przegląd instalacji elektrycznej to niezwykle istotna czynność jaką należy wykonywać systematycznie w każdym obiekcie budowlanym. Ponadto zgodnie z prawem taki przegląd instalacji należy wykonywać również w nowych obiektach oraz tych, które przeszły remont. Jednak warto znaleźć sprawdzonego, profesjonalnego elektryka, który wykona niezbędne pomiary. Tylko w jaki sposób? Podpowiemy, na jakie detale zwrócić uwagę podczas wyboru.

Elektryk z doświadczeniem i wiedzą

Przegląd instalacji elektrycznej zgodnie z przepisami należy wykonywać co najmniej raz na pięć lat. Przy czym w szczególnych przypadkach taki przegląd powinien być dokonywany zdecydowanie częściej. Warto nadmienić, że w domach jednorodzinnych właściciel nie jest zobowiązany przepisami prawa do wykonania systematycznego przeglądu instalacji elektrycznej. Jednak dla własnego bezpieczeństwa taka czynność powinna być dokonywana raz na jakiś czas oraz przy każdym remoncie czy modernizacji.

Pomiary elektryczne gniazda

Przeglądy elektryczne nie są niczym skomplikowanym dla doświadczonego elektryka, który wie na jakie rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę podczas takiego przeglądu. Podczas przeglądu wykonuje się pomiar impedancji pętli zwarciowej. Parametr ten, a dokładniej jego wartość, powie elektrykowi czy zainstalowane zabezpieczenia w tablicy rozdzielczej będą w stanie zadziałać w odpowiednio krótkim czasie. Kolejno sprawdza się rezystancję izolacji ułożonych przewodów, jest to równie istotny parametr. Podlega on swoim normom, które musi spełniać aby instalacja elektryczna mogła być bezpiecznie użytkowana.

Dodatkowo elektryk sprawdza wyłączniki różnicowo-prądowe, jeżeli zostały zainstalowane. Te również podlegają okresowemu badaniu i również muszą spełniać szereg norm. Wyłączniki różnicowo-prądowe jako dodatkowe zabezpieczenie do ochrony podstawowej, są naprawdę bardzo istotnym elementem naszej instalacji elektrycznej, stojącej na straży naszego zdrowia i życia, i warto zadbać o to aby wyłączniki te były odpowiednio często sprawdzane.

Przy przeglądzie instalacji, elektryk również dokonuje oględzin całości układu elektrycznego, sprawdzane są m.in takie rzeczy jak poprawność połączeń elektrycznych, czy nie występują żadne elementy mogące narazić użytkowników na niebezpieczeństwo, czy wszystkie części czynne instalacji elektrycznej są odpowiednio zabezpieczone przed dotykiem bezpośrednim i pośrednim, stabilność połączeń oraz zainstalowanych elementów instalacji (gniazda, wyłączniki, rozłączniki itp.)

Przegląd elektryczny gniazdka

Kto wykonuje przeglądy elektryczne ?

Twój Elektryk Wrocław to firma świadcząca profesjonalna usługi elektryczne. Doświadczona kadra elektryków wykonuje szeroki wachlarz usług. Począwszy od drobnych prac związanych z instalacjami elektrycznymi, po fachowe doradztwo w zakresie projektowania nowych instalacji, poprzez zakup oraz montaż. Dużym atutem firmy jest posiadanie nowoczesnych urządzeń pomiarowych, a także niezbędnych narzędzi w celu montażu instalacji elektrycznych.

Firma Twój Elektryk Wrocław to najlepsi specjaliści z dużym doświadczeniem

Firma składa się z zespołu wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia w zakresie montażu i serwisu instalacji elektrycznych. Dużą zaletą jest także wieloletnie doświadczenie fachowców, którzy potrafią uporać się nawet z najtrudniejszymi zleceniami. Każda instalacja jest traktowana w sposób indywidualny mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Wszystkie usługi realizowane są na terenie Wrocławia oraz okolic. W zakresie prowadzonych prac świadczone są usługi:

  • montaż instalacji elektrycznej
  • odbiór instalacji elektrycznej
  • modernizacje istniejących instalacji elektrycznych i wymiana instalacji elektrycznej
  • przegląd instalacji elektrycznej
  • montaż inteligentnych instalacji
  • pomiary instalacji elektrycznej,

Zlecenia firmy są wykonywane w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, mieszkaniach oraz w budynkach użyteczności publicznej i w obiektach przemysłowych. 

Firma świadczy także usługi związane z awariami elektrycznymi, które są świadczone przez 24 godziny na dobę w każdym dniu tygodnia. Klienci niezwykle często potrzebują pomocy w sytuacjach awaryjnych. Wtedy firma Twój Elektryk Wrocław przychodzi z pomocą wysyłając wykwalifikowanego elektryka, który z pewnością udzieli pomocy.

W ramach prowadzonych działań firma zajmuje się odbiorami elektrycznymi instalacji, co jest koniecznym elementem potwierdzającym zakończenie prac w nowym budownictwie. Przede wszystkim chodzi o potwierdzenie formalne poprawnie wykonanego zlecenia oraz skontrolowanie czy inwestycja została zrealizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i będzie bezpieczna dla użytkowników.

Elektryk wykonuje na tym etapie wszystkie konieczne pomiary oraz sprawdza poprawność działania zamontowanej instalacji elektrycznej. Wszystkie te elementy zostają potwierdzone protokołem badań. Pracownicy firmy Twój Elektryk Wrocław posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty kwalifikacyjne grupy G1, które potwierdzają uprawnienia dotyczące odbioru urządzeń oraz instalacji przetwarzające i przesyłających energię elektryczną. 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Leave a comment