Sprawdzenie instalacji elektrycznej – przydatne informacje

Czy przegląd instalacji elektrycznej jest potrzebny?

Czy trzeba, a przede wszystkim – czy warto regularnie wykonywać sprawdzenie instalacji elektrycznej ? Do kogo się zwrócić w takim wypadku? Pomiary instalacji elektrycznej są niezwykle cenną usługą, którą korzystnie jest wykonywać co jakiś czas – dowiedz się więcej na ten temat, aby zaplanować sobie tę usługę w swoim domu bądź nieruchomości, którą masz pod opieką. 

Przegląd instalacji elektrycznej

Przegląd instalacji elektrycznej – najważniejsze informacje

Instalacja elektryczna, nawet wysokiej jakości, powinna być regularnie kontrolowana. Według prawa budowlanego obowiązującego w Polsce, należy taką kontrolę przeprowadzić w obrębie nieruchomości co 5 lat. To nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim korzyść dla domu. Dlaczego?

  • To gwarancja bezpieczeństwa
  • To także zwiększony komfort życia
  • To również troska o sprzęt i urządzenia elektryczne

Wynika to z faktu, że mając pewność co do sprawności instalacji elektrycznej, zwiększa się nasze poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie – spokój, komfort i wygoda codziennego życia. 

Dlaczego warto wykonać regularny przegląd elektrytczny ?

Właściciel domu lub nieruchomości powinien zlecać przegląd instalacji elektrycznej co 5 lat. Kto powinien go wykonać? Elektryk, który ma w tej dziedzinie największe doświadczenie. Składając taką usługę wyłącznie w ręce zaufanej i rzetelnej osoby, posiadającej wiedzę na tematy związane z elektryką i instalacjami, mamy pewność, że zlecenie zostanie wykonane porządnie i sumiennie. Elektryk Wocław to sprawdzony kontakt, który jest niekwestionowanym specjalistą w swoim fachu. 

Z jakiego jednak powodu warto zrobić sprawdzenie instalacji elektrycznej ? Czy wiąże się to z jakimś zagrożeniem? Okazuje się, że systematyczny przegląd instalacji elektrycznej przez doświadczonego elektryka może wyeliminować:

  • Zagrożenie pożarowe wynikające z niesprawnej instalacji
  • Problemy z przewodami i dostawą prądu
  • Zwarcia, spięcia i uporczywe wyrzucanie korków
  • Przypadkowe porażenia prądem – niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt

Mając na uwadze dobrostan swój, swojej rodziny czy mieszkańców danej nieruchomości, należy zaplanować przegląd instalacji elektrycznej także wtedy, kiedy zajdzie nagła potrzeba. Na przykład zgłaszany jest powtarzający się problem, wystąpiło porażenie lub zadziałał jakiś inny czynnik zewnętrzny. 

Sprawdzenie instalacji elektrycznej

Regularne pomiary instalacji elektrycznej zaletą dla Twojej firmy

Chociaż pomiar i przegląd instalacji elektrycznej ma przede wszystkim zagwarantować bezpieczeństwo, to jest także czynnikiem, który może usprawnić działanie całej sieci elektrycznej. Elektryk Wocław sprawdzi stan zabezpieczeń, przewodów, uziemień oraz izolacji całej instalacji. Dzięki temu może się okazać, że coś nie działało do tej pory prawidłowo i wpływało negatywnie na pracę wszelkich urządzeń na terenie firmy. Naprawa tej usterki lub wymiana poszczególnych komponentów na lepsze może przynieść korzyści dla firmy oraz jej właścicieli i pracowników. 

Standardowo przegląd rozpoczyna się od wnikliwych oględzin, a następnie przeprowadzane są pomiary instalacji elektrycznej. Doświadczony elektryk wykorzysta do tego wysokiej jakości fachowy sprzęt, wykonując powierzone zadanie jak najlepiej. Bezpieczna instalacja to podstawa BHP – nie warto lekceważyć tego aspektu. Niezawodna instalacja to także bezpieczeństwo wszelkiego sprzętu do niej podłączonego. Warto mieć na uwadze, że niejednokrotnie są to urządzenia wysokiej jakości, które mogą służyć latami. Próba obciążeniowa przeprowadzona przez elektryka jest dużym krokiem w stronę zwiększenia bezpieczeństwa i satysfakcji z życia oraz pracy.

Zapraszamy do kontaktu.