Montaż osprzętu elektrycznego Wrocław

Polecamy montaż osprzętu elektrycznego u klienta w domu na terenie Wrocławia i okolic. Oferujemy sprawny i fachowy montaż gniazdek elektrycznych, gniazda antenowego, gniazda komputerowego, kabli, rozdzielnicy, oprawy oświetleniowej, puszek i innych. Ponadto oferujemy instalację urządzeń towarzyszących, na przykład domofonu czy wideodomofonu.

Montaż osprzętu elektrycznego jest jedną z bardzo istotnych czynności i poprawne jej wykonanie zapewni bezpieczeństwo użytkownikom. Często zastanawiamy się jaki osprzęt wybrać, czy będzie dobry, czy spełni nasze oczekiwania, czy będzie bezawaryjny itp. Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej, a w przypadku chęci uzyskania szerszej wiedzy w tym temacie, zapraszamy do kontaktu.

Fachowy montaż osprzętu elektrycznego przez elektryka z uprawnieniami

Prawidłowy montaż osprzętu elektrycznego to gwarancja bezpiecznej w użytkowaniu, bez problemu działającej instalacji elektrycznej. Właśnie dlatego wszelkie prace związane z osprzętem warto zlecić prawdziwym fachowcom, elektrykom z uprawnieniami. Nasza firma elektryczna służy pomocą!

Zespół naszych elektryków poradzi sobie z każdym zadaniem. Od lat montujemy osprzęt elektryczny w domach, mieszkaniach, biurach, obiektach użytku publicznego i innych budynkach we Wrocławiu i okolicach.

montaż osprzętu elektrycznego

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą, a w przypadku jakichkolwiek pytań z zakresu usług elektrycznych do kontaktu.

 

ZADZWOŃ DO NAS:

+ 48 661 829 433

Co składa się na montaż osprzętu elektrycznego?

Osprzęt elektryczny to nic innego jak szereg elementów i urządzeń znajdujących się w instalacji elektrycznej i funkcjonujących na co dzień. Do najpopularniejszych zaliczamy m.in.:

 

  • gniazda wtyczkowe 230 V
  • gniazda 400 V
  • gniazda łączeniowe pod płyty indukcyjne
  • wyłączniki oświetlenia
  • automatyka
  • zabezpieczenia tablicy elektrycznej (bezpieczniki, wył.  różnicowoprądowe itd.)
  • lampy, kinkiety i inne elementy oświetlenia.

Wszystkie te elementy muszą być zainstalowane w sposób prawidłowy i bezpieczny, aby spełniały swoje funkcje, a użytkownik mógł w pełni korzystać z planowanych założeń, jakich oczekiwał od swojej instalacji elektrycznej. Mówimy wtedy o montażu osprzętu elektrycznego, który powinien być wykonany w sposób profesjonalny przez wykwalifikowanych elektryków.

Wybór elementów

Wyposażając inwestycję w nowy osprzęt (gniazda i wyłączniki), czy to po wykonaniu nowej instalacji elektrycznej czy też po przeprowadzonej modernizacji instalacji, jedynym zmartwieniem inwestora powinien być dobór modelu i koloru według własnych upodobań, ponieważ wszelkie dostępne na naszym rynku modele gniazdek i wyłączników montowanych w instalacjach elektrycznych, dopuszczone do sprzedaży, muszą spełniać szereg obostrzeń bezpieczeństwa stawianych tym elementom instalacji.

Decydując się na montaż osprzętu elektrycznego, należy uważać na zakup poszczególnych elementów przez różnego rodzaju portale internetowe oferujące produkty spoza Unii Europejskiej – mogą nie spełniać norm europejskich, a co za tym idzie, stanowić zagrożenie dla użytkowników, jak i dla samej instalacji elektrycznej.

Jeżeli chodzi o wybór i dobór zabezpieczeń podczas uzbrajania tablicy elektrycznej,  sprawa jest dużo bardziej skomplikowana i wymaga omówienia i konsultacji na miejscu. W tym przypadku elektryk zbierze niezbędne informacje od inwestora i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie dla danej instalacji elektrycznej.

Kto może wykonać montażu osprzętu ?

Montaż gniazd i wyłączników w zasadzie może wykonać każdy, kto ma wiedzę w tym zakresie. Jednak należy pamiętać o tym, aby po takim montażu osprzętu elektrycznego, przed uruchomieniem, sprawdzenia wykonanych prac dokonał uprawniony elektryk. Zapewni to bezpieczeństwo i potwierdzi prawidłowość wykonanych połączeń. Aby mieć pewność poprawności montażu osprzętu elektrycznego i chęć gwarancji bezpieczeństwa zapraszamy do kontaktu z Twój Elektryk Wrocław.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!