Modernizacja instalacji elektrycznej Wrocław

Modernizacja instalacji elektrycznej wynika głównie z długiego okresu eksploatacji, czy nieprawidłowego funkcjonowania. Często zdarzająca się sytuacja w budynkach – niedoszacowania potrzeb mieszkańców budynku związanych np. z zakupem nowego sprzętu AGD.

Modernizacja starej instalacji elektrycznej zapewnia zwiększenie bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie takich zagrożeń, jak pożar instalacji elektrycznej.

Zajmujemy się badaniem stanu instalacji wykorzystując nowe technologii i narzędzia pomiarowe. Po jej zbadaniu proponujemy drobne modernizacje lub całkowitą wymianę instalacji.

Modernizacja instalacji elektrycznej

Modernizacja instalacji elektrycznej jest niczym innym jak wprowadzeniem zmian w już działającej, istniejącej instalacji elektrycznej. Zmiany te mogą obejmować różny zakres i rozmiar, w zależności od potrzeb użytkownika czy nałożonych wymogów przez różnego rodzaju instytucje. Modernizacji nie należy mylić z wymianą instalacji elektrycznej, gdyż są to dwa różne pojęcia. 

Modernizując instalację elektryczną, wprowadzamy niezbędne zmiany, aby wypełnić projektowane założenia lub usprawnić funkcjonowanie już istniejącej instalacji. Przy  wymianie instalacji elektrycznej natomiast pomijamy całkowicie istniejącą sieć i instalujemy wszystkie elementy na nowo. Począwszy od nowych przewodów poprzez zabezpieczenia, tablice rozdzielcze, na montażu osprzętu elektrycznego kończąc. 

kiedy i po co się to robi?

Modernizacja instalacji elektrycznej wynika głównie z rosnących potrzeb gospodarstw domowych lub niedoszacowania przez użytkowników zapotrzebowania mieszkańców danego obiektu na energię. 

Na terenie Wrocławia istnieje cała masa starych kamienic wyposażonych w starego typu instalacje elektryczne. Bardzo często nie są w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Co rusz pojawiają się nowe urządzenia elektryczne. W takich obiektach niekiedy jedynym rozwiązaniem jest dokonanie wymiany całej instalacji elektrycznej, ale częstym, równie skutecznym sposobem jest właśnie modernizacja instalacji elektrycznej obejmująca wymianę jedynie zabezpieczenia przedlicznikowego i poprowadzenia nowego przewodu zasilającego mieszkanie o odpowiednio większej średnicy.

Również w przypadku chęci dokonania rozdziału instalacji elektrycznej np. na co najmniej dwa liczniki konieczne będzie odpowiednie zmodernizowanie instalacji elektrycznej. Takie rozwiązanie pozwala rozliczać osobno członków rodziny, współlokatorów czy osoby podnajmujące część naszego mieszkania lub domu.

Co daje modernizacja instalacji elektrycznej?

Modernizacja instalacji elektrycznej przeprowadzona przez elektryka z uprawnieniami zapewnia użytkownikowi przede wszystkim bezpieczeństwo w eksploatacji instalacji elektrycznej, co jest jednym z najważniejszych punktów stawianych podczas wykonywania tego typu prac. Ponadto modernizacja instalacji elektrycznej minimalizuje ryzyko uszkodzenia urządzeń elektrycznych znajdujących się w gospodarstwie domowym, pozwalając cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem całej rodziny.

Przy modernizacji polegającej na instalacji kolejnych liczników energii, pozwala również na uczciwe rozliczanie się z rodziną lub najemcami. Niejednokrotnie wpływa na utrzymywanie lepszych relacji. 

Od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wykonać decydując się na modernizację instalacji elektrycznej, jest określenie potrzeb i wymagań, jakie mamy wobec istniejącej już instalacji. Najczęściej użytkownikom zależy na zwiększeniu zapotrzebowania na moc przyłączeniową. W takim wypadku należy zwrócić się do dostawcy energii elektrycznej z wnioskiem o zwiększenie mocy przyłączeniowej.

Po złożeniu wniosku dostawca energii przedstawia warunki, jakie należy spełnić, aby można było legalnie i bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej. Na podstawie tych warunków, elektryk wykonuje niezbędne prace wymagane przez dostawcę energii  zgodne z obowiązującymi normami i przepisami prawa. Następnie potwierdza się prawidłowość wykonanych prac protokołami z pomiarów elektrycznych oraz wystawia się odpowiednie zaświadczenie dla dostawcy energii.

Na terenie Wrocławia i okolic najczęściej spotykanym dostawcą energii jest TAURON Polska Energia S.A. Znamy wszystkie procedury oraz wszystkie wymogi jakie stawia Tauron s.a. podczas realizacji różnego rodzaju prac.

Kto może wykonać modernizację instalacji elektrycznej?

Tutaj należy krótko i rzeczowo odpowiedzieć na to pytanie – modernizację instalacji elektrycznej, jak i wszelkie inne prace związane z utrzymaniem instalacji elektrycznej w domu powinien wykonać elektryk posiadający stosowne uprawnienia. Tylko wtedy można mieć gwarancję bezpieczeństwa użytkowników, samej instalacji, jak i posiadanych w domu urządzeń elektrycznych. 

Twój Elektryk Wrocław jest w stanie sprostać tym wyzwaniom i po ustaleniu zakresu prac, szerzej i dogłębniej omówić temat modernizacji instalacji elektrycznej w domu, biurze lub innym obiekcie budowlanym. Zależy nam, aby osoby korzystające z naszych usług były w pełni usatysfakcjonowane z naszych usług. Otwarcie mówimy co będziemy robić tak aby inwestor nie obawiał się o efekt finalny.

Decydując się na usługę modernizacji instalacji elektrycznej świadczoną przez naszą firmę, mają Państwo pewność, że prace będą wykonane w ustalonym terminie, a  jakość instalacji nie będzie budzić żadnych zastrzeżeń. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników jesteśmy w stanie podjąć się nawet najbardziej wymagających zleceń na terenie Wrocławia i okolic. 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!