Podłączenie płyty indukcyjnej- skorzystaj z profesjonalnej usługi elektryka

Płyta indukcyjna to wyposażenie kuchni, które cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Jest designerska, a do tego niezwykle funkcjonalna. By jednak podłączyć ją we własnym domu czy mieszkaniu, zawsze należy skorzystać z usług profesjonalnego elektryka z uprawnieniami SEP. Profesjonalnie wykonana instalacja płyty indukcyjnej zostaje wpisana do książki gwarancyjnej. Jak wygląda właściwe podłączenie płyty indukcyjnej? Przyjrzyjmy się popularnej usłudze z bliska.

Podstawowe informacje

Płyta indukcyjna może być podłączona do instalacji 3-fazowej na 400V bądź 1-fazowej na 230V. Bez znaczenia na rodzaj instalacji, płyta indukcyjna zawsze powinna być podłączona przez profesjonalnego elektryka, który posiada stosowne uprawnienia. Takie rozwiązanie będzie gwarancją bezpieczeństwa podczas użytkowania indukcji. Nieprawidłowe podłączenie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia, a nawet życia użytkowników. Co więcej, by uniknąć nadmiernego obciążenia instancji elektrycznej naszych domów czy mieszkań, wykwalifikowani elektrycy dokonują podłączenia płyty indukcyjnej na samodzielnym, osobnym obwodzie elektrycznym, które dodatkowo wyposażone zostaje w stosowne zabezpieczenie.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że do połączenia płyty indukcyjnej stosowany jest przy wykonywaniu profesjonalnych usług elektrycznych odpowiedni przekrój przewodu przyłączeniowego, który będzie znajdował się w ścianie.

Jak wygląda podłączenie płyty indukcyjnej?

Każda płyta indukcyjna powinna zostać podłączona zgodnie z zaleceniami jej producenta. Tylko takie rozwiązanie pozwoli na zachowanie oferowanej gwarancji. Każda inna metoda, nawet słuszna, spowoduje utratę gwarancji. Dla większości modeli płyty indukcyjnych zalecenia są usystematyzowane. Zakłada się, że przy instalacji 3-fazowej powinien zostać zastosowany przewód minimum 5 x 2,5 mm2, a przy instalacji 1-fazowej minimum 3 x 4 mm2.

Jeśli wybrana płyta indukcyjna została wyposażona jedynie w możliwość podłączenia pod 203V, praca jest ułatwiona. Wówczas do podłączenia indukcji wystarczy połączenie przewodów przyłączeniowych z instalacją płyty. Jeśli producent wybranej płyty indukcyjnej przewidział możliwość podłączenia urządzenia pod instalację 400V, wówczas montaż jest bardziej skomplikowany. Całość podłączenia wykonywana przez profesjonalnego elektryka odbywa się na podstawie schematu załączonego do konkretnego modelu płyty indukcyjnej. Każdy schemat pasuje indywidualnie do danej marki i modelu. Nie są to dokumenty uniwersalne.

Pragniesz cieszyć się maksymalną wydajnością swojej płyty indukcyjnej? Szukasz doskonałego rozwiązania, które pozwoli Ci na zachowanie oferowanej przez producenta gwarancji? Chcesz mieć całkowite poczucie i pewność, że użytkowanie zakupionego sprzętu będzie całkowicie bezpieczne dla każdego domownika? Skorzystaj z naszych profesjonalnych usług i ciesz się z uzyskanego efektu przez długi czas. Twój Elektryk Wrocław czeka na kontakt!.